TOPAZ

Kanalizace
Speciální aplikace

TOPAZ potrubí pro tlakovou kanalizaci malých průměrů

Řada TOPAZ představuje ucelený trubní systém z tvárné litiny pro odvody odpadních vod malých průměrů DN/OD 75 až 160 mm a je vhodný pro uložení do většiny půd. 

Sewage ductile iron pipes

Řada TOPAZ zahrnuje trubky z tvárné litiny délky šesti metrů společně se širokou nabídkou tvarovek, vybraných armatur a příslušenství. 

Výhody

Coating of sewage pipe topaz

 • Vnější povrchová ochrana: neustálý výzkum a vývoj společnosti Saint-Gobain PAM vedl ke vzniku inovativní povrchové ochrany trubek nazývané BioZinalium. Dvousložková slitina (85 % hmotnosti zinku a 15 % hliníku) obohacená o měď a pokrytá ochrannou vrstvou Aquacoat. Použití BioZinalia snižuje riziko lokalizované biokoroze. Tvarovky řady TOPAZ mají vnitřní i vnější ochranu z červeného práškově nanášeného epoxidu o minimální tloušťce 250 µm dle ČSN EN 14901-1.
BioZinalium - výhody
Caption: 
BioZinalium - výhody
Složení ochranné vrstvy trubek TOPAZ
Caption: 
Složení ochranné vrstvy trubek TOPAZ
 

BioZinalium® je materiál šetrný k životnímu prostředí díky tomu, že neobsahuje VOC (těkavé organické látky) ani BPA (Bisfenol A). 

 • Odolnost: DUCTAN, vnitřní ochranný povlak z modrého termoplastu, poskytuje trubkám řady TOPAZ silnou odolnost vůči kyselinám i alkaidům v rozmezí PH 1 až 11 a zároveň zajišťuje velmi dobrou odolnost proti nárazům a otěru. 

   
 • Jednoduchá instalace a přizpůsobivost: ruční manipulace a snadná montáž, produkty řady TOPAZ se snadno přizpůsobí různých podmínkám i půdním pohybům.

   
 • Ekonomická pokládka: kontrukce trubek TOPAZ umožňuje eko-pokládku se zpětným využitím vytěžené zeminy, což vede ke značné úspoře nákladů spojených s nákupem a přepravou surovin. 

 

Podélný řez trubky TOPAZ
Caption: 
Podélný řez trubky TOPAZ
 • Soulad s normami: TOPAZ vysoce výkonné elastomerové těsnění v kvalitě NBR je vyvinuto tak, aby odolávalo odpadním vodám v kanalizačních sítích, splňuje požadavky normy ČSN EN 681-1 typ WG. Tato těsnění zajišťují naprostou těsnost i v těch nejnáročnějších situacích, těsnění jsou testována v souladu s požadavky normy ČSN EN 598 v extrémních podmínkách při maximální úhlové výchylce a rozměrové toleranci.

 

Dostupné produkty

V rámci řady TOPAZ jsou dostupné tři druhy spojů: 

joint for topaz

TOPAZ těsnící kroužek pro trubky a tvarovky z tvárné litiny řady TOPAZ

vi locked joint topaz pipe

TOPAZ Vi zámkový kroužek pro trubky a tvarovky z tvárné litiny řady TOPAZ

vip locked joint pipes pvc - ductile iron


TOPAZ ViP zámkový kroužek pro plasty - PVC-U, PVC-BO a PE trubky napojené do hrdlové tvarovky TOPAZ

 

Instalační nářadí 

Společnost Saint-Gobain PAM nabízí řadu nástrojů, které usnadňují a zrychlují pokládání trubek:

 • BluCut: řezací a fazetovací stroj, který umožňuje čisté, rychlé, bezpečné a automatické řezání a zkosení trubek TOPAZ.
 • BluTrak: nástroj pro pokládku odemčených trubek TOPAZ, který umožňuje vysokou rychlost instalace.
Galerie obrázků
 • Trubky TOPAZ na staveništi
 • TOPAZ trubní systém z tvárné litiny malých průměrů DN/OD 75, 90, 110, 125, 140, 160
 • Hrdlo trubky TOPAZ s těsněním v kvalitě NBR
 • TOPAZ trubky - lehké a snadno manipulovatelné
 • Trubky TOPAZ na staveništi
 • TOPAZ trubní systém z tvárné litiny malých průměrů DN/OD 75, 90, 110, 125, 140, 160
 • Hrdlo trubky TOPAZ s těsněním v kvalitě NBR
 • TOPAZ trubky - lehké a snadno manipulovatelné
TOPAZ-New sewage range
BluCut cutting and chamfering machine for ducitle iron pipes TOPAZ
TOPAZ-How to repair sewage pipes TOPAZ ?
Naše řešení

Agresivní odpadní voda

Řešení přizpůsobená kanalizacím

Výrobní procesy v průmyslových závodech mohou produkovat vysoce kyselé nebo silně zásadité odpadní vody. Kanalizační systém INTEGRAL pH 1 (DN 150-2000 mm) a systém TOPAZ (DN/OD 75-160 mm) jsou systémy speciálně navržené pro dopravu těchto průmyslových odpadních vod. 
Nově v nabídce je i využití speciálního vnitřního vyložení DUCTAN u trubek INTEGRAL DN 80 - 125 mm pro agresivní odpadní vody pH 4-11.
více informací

Tlaková kanalizace

Řešení pro tlakovou kanalizaci

Všude tam, kde kvůli geografickým či jiným překážkám nelze využít gravitační kanalizaci, je nutno zvolit kanalizaci tlakovou. Společnost Saint-Gobain PAM nabízí pro tlakovou kanalizaci svoji řadu TOPAZINTEGRAL či INTEGRAL PH1, řešení vhodná pro odvod vysoce agresivních vod či pro extrémní případy korozivity okolního prostředí. 

Pro čistě dešťovou gravitační i tlakovou kanalizaci je našim doporučením produktová řada PLUVIAL či INTEGRAL.

Bezpečným a ekonomickým řešením pro běžnou tlakovou kanalizaci malých profilů je produktová řada TOPAZ. Řada TOPAZ je kanalizační obdobou vodovodního systému BLUTOP malých profilů kompatibilní s plastovými potrubními systémy. Systémy TOPAZ a BLUTOP jsou vhodné pro řešení potrubí malých průměrů DN/OD 75 až 160 mm a jsou vhodná do většiny půd. Jedná se o kompletní a ucelené systémy včetně široké škály tvarovek, armatur a příslušenství.

 

více informací

Odpadní a dešťová voda

Odpadní a dešťová voda

Řešení přizpůsobená kanalizacím

Společnost Saint-Gobain PAM nabízí kompletní sortiment pro kanalizační sítě, který se plně přizpůsobí druhu odváděné vody a distribučním sítím dle toho, zda se jedná o:
 • gravitační odvod 
 • tlakový režim
 • složení vedené vody (splašková, dešťová, speciální vysoce agresivní)

 

Pro gravitační kanalizace (dešťové, splaškové) je speciálně navržena řada BIOGAN DN 150 a 200, případně lze využít univerzální kanalizační řady INTEGRAL DN 80 až 2000.

Pro čistě dešťovou gravitační i tlakovou kanalizaci je našim doporučením produktová řada PLUVIAL DN 350 až 2000 či univerzální řada INTEGRAL DN 80 až 2000.

Pro tlakovou kanalizaci jsou určeny řady INTEGRAL DN 80 až 2000 a pro agresivní vody řada TOPAZ DN/OD 75 až160 a INTEGRAL PH1 DN 150 až 2000.

 

více informací

Viz také

Trubky a tvarovky a příslušenství pro kanalizační systémy.