O nás

Saint-Gobain PAM

Kdo jsme

SAINT–GOBAIN PAM CZ s.r.o. reprezentuje v České republice obchodní značku PAM, světového lídra ve výrobě a dodávkách trubních systémů z tvárné litiny. Firma Saint-Gobain PAM vyrábí litinové výrobky již déle než 160 let a byla prvním podnikem na světě, který zavedl proces výroby tvárné litiny v průmyslovém měřítku. 

Nejdůležitější data z historie SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.
 • 1992 založení prodejní a distribuční společnosti s názvem COMETA s.r.o.
 • 1998 společnost COMETA se stává dceřinou společností koncernu Pont-à-Mousson S.A.
 • 2000 společnost COMETA mění svůj název na SAINT-GOBAIN trubní systémy s.r.o.
 • 2002 slévárna v Králově Dvoře u Berouna se zařadila mezi výrobní závody koncernu SAINT-GOBAIN PAM, vznikla společnost SAINT-GOBAIN Slévárna s.r.o.
 • 2009 společnost SAINT-GOBAIN trubní systémy s.r.o. se sloučila s výrobním závodem SAINT-GOBAIN Slévárna s.r.o. - vzniká jedna firma pod názvem SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.
 • 2016 zprovoznění epoxidační linky ve výrobním závodě v Králově Dvoře
 • 2018 instalace nové indukční pece ve výrobním závodě v Králově Dvoře
  - v rámci projektu "Instalace nové indukční pece" spolufinancovaném Evropskou unií 
   

Výrobní závod v Králově Dvoře  

Výrobní závod společnosti SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. navazuje na dlouhou historii hutnictví v regionu Králova Dvora, přičemž první zmínky sahají až do 13. století. V průběhu dalších století závod měnil své majitele a vyráběný sortiment, ale obor hutnictví zůstal i nadále. Významným milníkem se stává rok 2002, kdy nadnárodní koncern Saint-Gobain koupil slévárnu vodovodních tvarovek v Králově Dvoře a vzniká společnost Saint-Gobain Slévárna s.r.o. 

V průběhu uplynulých let slévárna rozsáhle investovala do rozšiřování a zkvalitňování výroby včetně výstavby formovací linky pro tvarovky velkých průměrů a CNC obrábění. Významná část investic byla také vynaložena do oblasti ekologie a zlepšení bezpečnosti práce a pracovního prostředí. Díky tomu a díky týmu českých manažerů a pracovníků je slévárna v Králově Dvoře dnes špičkovým evropským výrobcem tvarovek pro trubní systémy v rozsahu rozměrů DN 40 až DN 1200, v mnoha směrech jedinečným nejen v rámci SAINT-GOBAIN. 

Slévárna v Králově Dvoře
Caption: 
Slévárna v Králově Dvoře

Viz také

Celosvětový lídr ve výrobě trubních systémů z tvárné litiny již více než 160 let