Rekonstrukce vodovodu ulice Barákova - Heřmanův Městec

Voda
BLUTOP trubka ve výkopu
Město
Heřmanův Městec
Země
Česká republika
Rok
2010
Použitý systém
Geografická oblast
Pardubický kraj
Zařazení
Voda

Společnost SG PAM byla vybrána pro projekt rekonstrukce vodovodu v délce 500 m trub a tvarovek z tvárné litiny BLUTOP pro vodovodní řady s dovoleným provozním tlakem PFA do 25 barů.

 

Specifikace projektu

Investor:                          Vodovody a kanalizace a.s. Chrudim

Projektant:                      

Dodavatel:                       ABK s.r.o. Pardubice

Montážní firma:              

Použití:                            zásobování  řady v intravilánu

Jmenovitá světlost:         DN/OD 110

 

Popis projektu

Rekonstrukce vodovodu v délce 500 m trub a tvarovek z tvárné litiny BLUTOP pro vodovodní řady s dovoleným provozním tlakem PFA do 25 barů. Prostorová flexibilita spojů BLUTOP s úhlovým vychýlením ve spoji 6o . Náhrada betonových opěrných bloků zámkovými spoji BLUTOP Vi. Vnitřní ochranná vrstva z termoplastu DUCTAN a vnější ochranná vrstva Zinalium (zinko-aluminiový povlak 400 g/m2). Vysoké mechanické parametry: kruhová pevnosti SN 201 000 N/m2, ohybový moment 5 017 Nm.

Potrubí je ručně manipulováno a ručně montováno v potrubní rýze na urovnané dno s možností zásypu vytěženou zeminou. Hmotnost celé 6 m trubky je 45 kg. Zvýšená hydraulická kapacita oproti jiným materiálům daná vnitřním průměrem potrubí DI 102 mm. Uložení v komunikaci v souběhu s kanalizací. Potrubí umožňuje min. krytí při zatížení dopravou 0,6 m.

 Trubky s vnější zesílenou základní ochranou slitinou zinku a hliníku jsou používány do všech půd se životností přes 100 let.

 

Obrázky

BLUTOP trubka ve výkopu
BLUTOP trubka ve výkopu
BLUTOP pokládka
BLUTOP pokládka
Zásyp - trubka BLUTOP
Zásyp - trubka BLUTOP
BLUTOP s poklopem REXESS
BLUTOP s poklopem REXESS

Viz také