Řada STANDARD TT - PE a PUX

Voda
Kanalizace
Speciální aplikace

Řada STANDARD TT - PE a STANDARD TT - PUX

Trubky z tvárné litiny do vysoce agresivních zemin

Trubky z tvárné litiny řady STANDARD TT jsou opatřeny speciálními povrchovými ochranami, které jsou vhodné i pro extrémně korozivní půdy, kde již není dostačující základní ochrana pokovením zinkem či BioZinalium

Dle velikosti průměru rozlišujeme dva druhy speciálních izolačních povlaků trubek: TT-PE nebo TT-PUX:

  • Pro průměry DN 80 - 700 mm: trubky TT-PE potažené vrstvou extrudovaného polyethylenu o tloušťce 2 mm na žárově pokoveném podkladu s krycí vrstvou (odpovídá normě ČSN EN 14628-1)

  • Pro průměry DN 800 - 2000 mm: trubky TT-PUX potažené vrstvou polyuretanu o tloušťce 1 mm tepelně rozprašované na tvárnou litinu (odpovídá normě ČSN EN 15189) 

Tvarovky doplňující řadu STANDARD TT-PE i PUX jsou obvykle dodávány s povrchovou ochrannou z práškového epoxidu vrstvu dle ČSN EN 14901-1 , tvarovky velkých průměrů je lze dodat s ochrannou vrstvou z polyuretanu (konzultujte). 

Výhody

  • Vyzkoušeno a otestováno: nad rámec přísných laboratorních pokusů byly povrchové ochrany testovány na potrubím uloženém po dlouhé období v agresivní mořské vodě v zátoce Mont Saint Michel ve Francii a byla prokázána jejich účinnost a vysoká životnost. Rovněž byly úspěšně vyzkoušeny a otestovány v rozsáhlých projektech Taweelah a Shuweihat ve slaných pouštích Spojených arabských emirátů.
     
  • Podpora na místě: odborní techničtí pracovníci společnosti Saint-Gobain PAM Vám pomohou s vyhodnocením průzkumů půdy a doporučí vhodný typ ochrany potrubí z tvárné litiny pro danou lokalitu a podmínky.
Související dokumenty
Naše řešení

Agresivní zeminy

Trubky z tvárné litiny se speciálním vnějším povlakem vysoce odolným proti korozi  

Uložené vodovodní potrubí musí vyhovovat řadě požadavků včetně agresivity okolních zemin a obsypů potrubí. Trubky společnosti Saint-Gobain PAM mají již ve svých základních provedeních vysokou odolnost vůči korozi, a to díky klasické zinkové povrchové ochranné vrstvě nebo nové ochranné vrstvě ZINALIUM.

Vždy je ale přínosné vyhodnocovat potencionální agresivitu půdy tak, abychom v případě většího korozního ohrožení mohli použít jednu z našich speciálních ochran. Zástupci našeho technického oddělení jsou připraveni pomoci s analýzou rozborů půdy a korozních měření. 

Společnost Saint-Gobain PAM vyvinula speciální povrchovou ochranu BioZinalium, aby zajistila dlouhou životnost trubek z tvárné litiny. 

STANDARD TT PUX v agresivních podmínkách
Caption: 
TT PUX v agresivním prostředí
 
více informací

Viz také

Trubky z tvárné litiny se speciálním vnějším povlakem vysoce odolným proti korozi